Cfare eshte stili ‘Old Money’, si te dukemi te tille me pak buxhet?

Cfare eshte stili ‘Old Money’, si te dukemi te tille me pak buxhet?

Si të Dukesh Ekskluzive Edhe me pak Buxhet ?

Zërat thonë se stili ‘old money’ është tendenca e modës për të pushtuar në vitin 2023. Ky trend i detyrohet TikTok dhe debutimi i rrobave te mrekullueshme të Sofias Richie, por Pinterest gjithashtu është një fans i madh. Sidoqoftë, unë si SARADONNA.AL po angazhohem plotësisht për të shtuar stilin e veshjeve ‘old money’ në garderobën time dhe tuajen.

Kur bëhet fjalë për stilin e parave të vjetra, ka disa veshje kryesore që janë praktikisht sinonime me këtë estetikë klasike dhe kohore. Lejni është një detyrim, veçanërisht në ngjyra të lehta si e bardha e freskët dhe kremrat e mendafshta. Thështat polo nga marka trashëgimore si Ralph Lauren ose Lacoste janë një tjetër esencë. Ose, nëse dështon kjo, një xhup kashmir te tregon gjithmone shik.

Aksesoret duhet të mbahen të zbutura dhe elegante; mendoni për mokasina lëkure, orë ari, dhe syze dielli nga dizajnerë klasikë me emër si Ray-Ban. Blejzerët, pantallonat e përshtatura dhe këmishat e zgjidhura janë gjithashtu tipike për stilin e parave të vjetra, si dhe çantat klasike në ngjyra neutrale si ngjyrë leshi, zi, ose kafe. Në përgjithësi, kjo gardërobë është e mbushur me objekte tradicionale dhe të lartë cilësie që përparojnë elegancën dhe përmirësimin kohor mbi tendencat e kaluara.

Në postimin e sotëm, po ndaj disa këshilla për të arritur këtë pamje klasike dhe për ta bërë atë tënde. Nëse nuk keni buxhetin e parave të vjetra, këto pjesë të arsyeshme sigurisht do t’ju ndihmojnë të dukeni ekskluzive edhe me një buxhet të kufizuar.

SHARE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *