Oversize? Ja cila është blerja më e zgjuar e dhjetorit

Oversize? Ja cila është blerja më e zgjuar e dhjetorit

Muaji i ‘rehatit’ erdhi! Kostume Tracksuit do të bëhen pjesë të përditshme të garderobës suaj. Te ngrohta, me push nga brenda, oversize dhe te pershtatshme per cdo forme trupi. A e dini qe jo vetem sport ?

Është e çuditshme të mendojmë, por vetëm disa vjet më parë, kostumet te tilla ishin diçka që vishje vetëm për të pushuar. Por pas një shpërthimi në veshje të përgatitura për pushim ( nga karantina), kemi parë kostumet “track” oversize të dy pjesshme duke u shfaqur në çdo podium dizajneri – dhe ato janë ende përgjithmonë në rrjetet sociale.

Kostumet e tilla janë një zgjedhje e këndshme dhe, në fakt, stilish kur vjen puna për tu veshur në mëngjes. Nga yjet deri te influencuesit tuaj të preferuar (si dhe miqtë / familja juaj / njerëzit që jeni duke u ulur pranë në tren), ato janë kudo.

Ndërsa jane një zgjedhje e thjeshtë për një udhëtim, shtimi i aksesoreve është mënyra më e shpejtë për t’i çuar ato nga stili i thjeshtë në atë chic. Një kapelë bejsbolli, ndoshta në lëkurë sintetike, së bashku me një pallto hedhur mbi një body dhe keni një pamje që vlen të kapni vëmendjen per çdo fotografi ‘street style’.

Saradonna

SHARE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *